Oklahoma, www.OK.gov

Skip Nav Skip to Search
Oklahoma County Map

Subscribe to Oklahoma's eGov News Report

Go Green Oklahoma



 

ADAIR
P.O. Box 169
Stilwell   74960
918.696.2198
Eastern Okla District Library System
Rocky Mountain Public Schools
Skelly Public School
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Russell Don Turner, Sam Chandler, Haskell Kindle
Carrie Philpott
Paula McCarter
Rhonda Pritchett
Janice Brewer
Charles Hartshorne

Jim Wilson, District 3
John Auffet, District 86

Jerry S Moore (27)

 

ALFALFA
300 S. Grand
Cherokee   73728
580.596.3158

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Doug Murrow, A.J. Rexcoat, James Simpson
Bruce Martin
Lori Irwin
Sonya Booher
Carolyn Stands
Charles Tucker
District 20
District 58
Hollis Thorp (26)

 

ATOKA
200 E. Court St.
Atoka   74525
580.889.5157

Farris Public School
Stringtown Public School

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Brett Bradford, Gilbert Wilson, Harold W. Delay
Raylene Hammond
Barbara Hunt
Nancy Hill
Richard Lillard
Gary McCool
Districts 5, 6
District 20
Emily Redman (19)

 

BEAVER
P.O. Box 338
Beaver  73932
580.625.4742
Beaver County OSU Extension Office
Forgan Public School
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Brad Raven, Robby Westemhaver, Richard L. Cowan
Karen Schell
Sharon Raven
Dayla Sue Pugh
Mechille Pester
Reuben Parker Jr
District 27
District 61
Mike Boring (1)

 

BECKHAM
P.O. Box 428
Sayre  73662
580.928.2457

Elk City Web Page
Sayre Public Library
Sayre Public Schools
Western Tech Center
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Carl Don Campbell, Carl Simon, Gary Earl Mayfield
Ginger Pope
Mary Jane Prather
Gayla Gillie
Karletta Bilbrey
Scott Jay
Districts 26, 38
District 60
Dennis A. Smith (2)

 

BLAINE
P.O. Box 138
Watonga  73772
580.623.5890

Canton Public Schools

Watonga Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Melba Nance, Jonathon Cross, Farrol Boyd
Linda McPherson
Rebekah Haney
Rosemary Neely
Donna Hoskins
Rick Ainsworth
Districts 27, 23
Districts 57, 59

Cathy Stocker (4)

 

BRYAN
P.O. Box 1789
Durant  74702
580.924.2202
Bryan County OSU Cooperative Extension
Calera Public Schools
Colbert Public Schools
Durant Public Schools
Southeastern Okla. State University
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Monty Montgomery, Tony Simmons, Ivan Kelly
Patricia Brady
Sandy Stroud
Glendel Rushing
Nancy Conner
Bill Sturch
District 6
Districts 20, 21
Emily Redman (19)

 

CADDO
P.O. Box 68
Anadarko  73005
405.247.6609
Caddo County OSU Cooperative Extension
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Benny Bowling, Craig Gibson, Carlos Squires
Patrice Dolch
Opal Carol Finch

Sandy Crumm
Stan Jennings
Gene Cain
Districts 23, 26
Districts 55, 56, 65
Bret Burns (6)

 

CANADIAN
P.O. Box 458
El Reno  73036
405.262.1070

Canadian Valley Technology Center
El Reno Public Schools
Mabel C. Fry Public Library (Yukon)
Mustang Web Page
Piedmont Public Schools
Piedmont Web Page
Redlands Community College
Union City Public School
Yukon Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

 

Phil Carson, Don Young, Grant Hedrick, Jr.
Phyllis Blair
Dee Ray
Ron Funck
David Radcliff
Lewis Hawkins
Districts 22, 23, 45
Districts 41, 43, 47, 55, 56, 57, 59
Cathy Stocker (4)

 

 

CARTER
P.O. Box 1236
Ardmore  73402
800.231.8668

Ardmore Public Library
Ardmore Public Schools
Carter County OSU Cooperative Ext
Chickasaw Regional Library
Fox Public Schools
Plainview Public Schools
Wilson Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bill McLaughlin, Kevin Robinson, Dale Ott
Cynthia Anderson-Harmon
Karen Volino
Kim Cain
LaDonna Miller
Harvey Burkhart
District 14
Districts 48, 49
Craig Ladd (20)

 

CHEROKEE
213 W. Delaware, Rm. 200
Tahlequah   74464
918.456.3171
Eastern Okla. District Library System
Keys High School
Lowrey Public Schools
Northeastern State University
Norwood Public Schools
Tahlequah Public Library
Tahlequah Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Doug Hubbard, Bobby Botts, Mike Ballard
Marshel Bennett
Shirley Glory
Erlene Tyer Luper
Inez Peace
Norman Fisher
District 3
Districts 4, 14, 86
Jerry S Moore (27)

 

CHOCTAW
300 E. Duke
Hugo  74743
580.326.3778

Choctaw County Library
Hugo Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:

State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Danny Antwine, Gerald Montgomery, Roger Allen Vandever
Emily Van Worth
Jimmy Walker
Becky Harris
Arlene Minchey
Lewis Collins
District 5
District 19
Laura Ross Wallis (17)

 

CIMARRON
P.O. Box 145
Boise City  73933
580.544.3377
Boise City High School
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Kenneth Maness, John Howard Freeman, Bill Percifield
Coleen Crabtree
Priscilla Johnson
Patricia Hiner
Jenny Richardson
Keith Borth
District 27
District 61
Mike Boring (1)

 

CLEVELAND
201 S. Jones
Norman  73069-6099
405.366.0200

Cleveland County OSU Cooperative Extension
Little Axe Public Schools
Moore-Norman Vo-Tech
Noble Public Schools
Norman Public Schools
Pioneer Library System
University of Oklahoma

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bill Graves, George Skinner, Rusty Sullivan
Dorinda Harvey
Rhonda Hall
Denise Heavner
Saundra DeSelms

DeWayne Beggs
Districts 15, 16, 17, 24, 43, 45
Districts 22, 27, 42, 44, 45, 46, 53, 54, 91, 101
Greg Mashburn (21)

 

COAL
4 N. Main, Ste. 1
Coalgate  74538
580.927.3122
Coal County Public Library
Tupelo Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Alvin Pebworth, Johnny D. Ward, Mike Hensley
Eugina Loudermilk
Rachel Horn Fuller
Cherry Hefley
Gina McNutt
Roy Deck
District 6, 13
District 20
Emily Redman (19)

 

COMANCHE
315 SW 5th St.
Lawton 73501
580.353.1880
Bishop Public School
Cache Public School
Cameron University
Comanche Nation College
Elgin Public Schools
Geronimo Public Schools
Indianhoma Public Schools
Lawton Public Schools
Sterling Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gail Turner, Ron Kirby, Susan Ulrich
Earlene Shriver
Joan Williams
Charlotte Hamilton
Barbara Burk
Kenny Stradley
Districts 31, 32
Districts 50, 62, 63, 64, 65
Robert Schulte (5)

 

COTTON
301 N. Broadway
Walters  73572
580.875.3026
Big Pasture Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Buddy Hilbert, Chris Lipscomb, Greg Powell
Linda Thompson
Deborah Hodenfield
Mark Anderson
Tammy Spence
Paul Jeffrey
District 31
Districts 50, 51
Robert Schulte (5)

 

CRAIG
P.O. Box 397
Vinita  74301
918.256.2507
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Roy Bible, Marion Floyd, Dan Peetoom
Tammy Malone
Patricia Byers
Kelli Beisly Minson
Joan Barnett
Jimmie L. Sooter
Districts 1, 29
District 6
Gene Haynes (12)

CREEK
317 E. Lee, Rm 100
Sapulpa  74006
918.224.0278

Bristow Public Library
Bristow Public Schools

Central Tech of OK
Creek County OSU Coop Extension
Gypsy Elementary
Kellyville Public Schools
Liberty Public Schools
Mounds Public Schools
Sapulpa Public Schools
Washington Elementary School
Woodlawn Elementary School

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Dana Hudgins, Johnny E. Burke, Roger Boomer
Janell Diehl
Pat Creason
Cynthia Holtwick
Kathy Anglin
Steve Toliver
District 12
Districts 24, 29, 30, 32, 68
Max Cook (24)

 

CUSTER
P.O. Box 300
Arapaho  73620
580.323.4420

Arapaho Public Schools
Clinton Middle School
Clinton Public Schools
Clinton Web Page

Nance Elementary
Southwestern State University
Weatherford Web Page
Western Tech Center

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

J.M. Kelley, Steve Thompkins, Darrell Dupree
Karen L Fry
Connie S. Burden
Debbie Collins
Karen Klein Clanton
Mike Burgess
District 38
District 57
Dennis A. Smith (2)

 

DELAWARE
P.O. Box 309
Jay  74346
918.253.4520
Eastern Okla. Dist Library System
Jay Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

 

Kenneth Crowder, Howard Payton, Dave Kendrick
Carol Fortner
Caroline Weaver
Leon Hurt
Mary Jane Law
Jay Blackfox
District 1
Districts 5, 7, 86
Eddie Wyant (13)

 

DEWEY
P.O. Box 368
Taloga  73667
580.328.5361
Leedey Public Schools
Taloga Public Schools
Vici Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Everett Carman, Rupert Irving, MW Junior Salisbury
Sandra Clendenny
Nancy Louthan
Lennet Pisacka
Cindy Farris
Robert Bud Prentice
District 38
District 59
Hollis Thorp (26)

 

ELLIS
P.O. Box 197
Arnett  73832
580.885.7301

 

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

 

Terry Fagala, Frankie Cork Stevens, Kenneth M. Eggleston
Lynn Smith
Dona Slavin Folks
Karen Mackey Perkins
Kathy Holloway
DeWayne Miller
District 38
District 60, 61
Dennis A. Smith (2)

 

GARFIELD
P.O. Box 1664
Enid 73702
580.237.0225
Alex Public Schools
Autry Technology Center
Chisholm Public Schools
Covington-Douglas Public Schools
Garber Public Schools
OSU Area Ext Office-NW District
Pioneer-Pleasant Vale Public School
Public Library of Enid & Garfield County


 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

 

Steve Hobson, Mike Postier, Scott Savage
Kathy Hughes
Margaret Jones
Wade Patterson
Kevin R. Postier
Bill Winchester
Districts 19, 20
Districts 38, 40, 41
Cathy Stocker (4)

 

GARVIN
P.O. Box 926
Pauls Valley  73075
405.238.2772

Lindsay Web Page
Paoli Public Schools
Pauls Valley Public Schools
Wynnewood Public Library


County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Kenneth Holden, Shon Richardson, Johnny Mann
Gina Mann
Kay Brewer
Evelyn Bradley
Sandy Goggans
Bill Roady
Districts 13, 14
Districts 22, 42
Greg Mashburn (21)

 

GRADY
P.O. Box 1009
Chickasha  73023
405.224.7388
Chickasha Public Schools
Grady County OSU Cooperative Extension
Minco Public Schools
University of Science & Arts of Oklahoma
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Windle Hardy , Mike Lennier, Jack Porter
Sharon Shoemake
Lois Foster
Phyllis Ray
Robin Burton
Kiernan McMullen
Districts 23, 24, 31
Districts 42, 47, 51,56, 65
Bret Burns (6)

 

GRANT
P.O. Box 167
Medford  73759
580.395.2862
Deer Creek-Lamont Public Schools
Grant County OSU Cooperative Extension
Medford Public Schools
Pond Creek-Hunter Public Schools
Wakita Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Max L. Hess, Cindy R Bobbitt, Jerry M. Shaffer
Debbie Hula-Kretchmar
Deana Kilian
Phillip McCoy
Penny Dowell
Roland Hula
District 20
Districts 38, 58
Cathy Stocker (4)

 

GREER
P.O. Box 207
Mangum  73554
580.782.2307
Greer County OSU Cooperative Extension
Mangum Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Danny Holt, Raymond Dillahunty, Roger Lively
Sonja Wallace
Phyllis Denney
Donna Giddens
Nita Marcum
Bill Runyan
District 26, 38
District 52, 60
John M. Wampler (3)

 

HARMON
114 W. Hollis
Hollis  73550
580.688.2460
Hollis Public Schools
Southern Prairie Library System
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gary Randall, Nicky Boone, Rick Duncan
Kara Gollihare

Stacy Macias
Lavinda Smith
Robbie Gee
Joe Johnson
District 38
District 60
John M. Wampler (3)

 

HARPER
P.O. Box 369
Buffalo  73834
580.735.2012
Buffalo Public Schools
Laverne Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

David Weaver, Carl Laverty, Bill Bair
Joyce Johnson
Linda Crouch
Scotty Cosby
Peggy L Tillery
Marty Drew
District 27
District 61
Mike Boring (1)

 

HASKELL
202 E. Main
Stigler  74462
918.967.8792
Haskell County OSU Cooperative Extension
Keota Public Schools
McCurtain Public School
Stigler Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Kenny Short, Mitch Worsham, Paul Storie
Gail Brown
Robin Rea
Roger Ballard
Gale Mitchell
Manuel Ballard
District 7
District 15, 17
Jim Bob Miller (18)

 

HUGHES
200 N. Broadway, Ste. 5
Holdenville   74848
405.379.2174
Calvin Public Schools
Holdenville Public Schools
Stuart Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Clyde Collins, Gary Gray, Jim Searcy
Joquita Walton
Sandy Moss
Kathi D. Mask
Bobby W. Smith
Houston Yeager
District 13
Districts 24, 25
William N. Peterson (22)

 

JACKSON
P.O. Box 515
Altus  73522
580.482.4420
Blair Public Schools
Navajo Public Schools
Olustee Public School
Southern Prairie Library System
Western Oklahoma State College

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Dale Dunn, Ricky Crouch, Douglas G. Lanford
Louise Snodgrass
Sonya L. Tutten
J.C. Brooks
Janet S. Wright
Morris Roberts
Districts 26, 38
District 52
John W. Wampler (3)

 

JEFFERSON
220 N. Main, Rm 103
Waurika  73573
580.228.2029
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Kenny Wall, Cleo D Jack Tipton, John Dale
Doris Pilgreen
Linda Graham
Teresa Tallon
Vickie Behrens
Michael Bryant
District 31
District 51
Bret Burns (6)

 

JOHNSTON
403 W. Main
Tishomingo  73460
580.371.3184
Milburn Public Schools
Murray State College
Tishomingo Public Schools
Wapanucka Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Pat Ferris, Mike Thompson, Melvin Farmer
Kathy Ross
Judy E. Beavers
Gayla Hart
Rana Gilpin
Tom Winkler
District 6
District 20
Craig Ladd (20)

 

KAY
P.O. Box 450
Newkirk  74647
580.362.2537

Blackwell Public Schools
Newkirk Public Schools
Northern Oklahoma College
Pioneer Technology Center
Ponca City Public Schools
Ponca City Web Page
Tonkawa Public Schools


County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Dee Schieber, Wayne Leven, Laile Wilson
Tammy Reese
Mary Ramey
Judy A. Barnes
Christy Kennedy
Everette Van Hoesen
Districts 10, 20
Districts 37, 38
Mark Gibson (8)

 

KINGFISHER
101 S. Main, Rm 3
Kingfisher  73750
405.375.3887
Hennessy Public Library
Kingfisher Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Edward Wilczek, Jim Shimanek, Keith Schroder
Judy Grellner
Yvonne Dow
Eloise McCully
Karen Mueggenborg
Dennis Banther
Districts 19, 22
Districts 41, 59
Cathy Stocker (4)

 

KIOWA
P.O. Box 73
Hobart  73651
580.726.5286
Hobart Public Schools
Kiowa Public Schools
Snyder Public Schools
Western Tech Center
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Tim Binghom, Robert Boelte, Joyce Leon Holder
Geanea Watson
Karen Denton
Letitia Stockton
Deanna Beamon Miller
Buck Jones
District 26
Districts 52, 55
John M. Wampler (3)

 

LATIMER
109 N. Central, Rm 103
Wilburton  74578
918.465.3703
Buffalo Valley Public Schools
Eastern Oklahoma State College
Wilburton Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

 

Dennis Deela, Gearl Johnson, Roy Alford
Jane Brinkley
Melody Littlejohn
Linda Jordan
Sue Chester
Chris Ford
District 7
District 17
Jeff Smith  (16)

 

LEFLORE
P.O. Box 218
Poteau  74953
918.647.3701
Arkoma Public Schools

Buckley Public Library (Poteau)
Cameron Public Schools
Carl Albert State College (Poteau)
Heavener Public Library
Heavener Public Schools
Howe Public Schools
Kiamichi Technology Center-Poteau Campus
LeFlore Public Schools
Pansy Kidd Middle School
Pocola Public Schools
Poteau Primary School
Poteau Public School
Poteau Upper Elementary School
Spiro Public Library
Spiro Public Schools
Talihina Public Schools
Wister Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Carroll Rogers, Lance Smith, Freddie D. Cox
Alan Vickers
Melba Steelman Hall
Tim Trent
Joe Wiles
Robert Campbell
District 4
Districts 3, 15, 17, 19
Jeff Smith (16)

 

LINCOLN
P.O. Box 126
Chandler  74834
405.258.0080
Agra Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Ted O'Donnell, Ricky Taylor, Pat McGinnis
Debbie Greenfield
Cindy Kirby
Randy L. Wintz
Babe Milam
A.T. Brixey Jr

Districts 21, 28
District 28, 32
Richard L. Smothermon (23)

 

LOGAN
301 E. Harrison, Ste 102
Guthrie  73044
405-282-0266
Coyle Public Schools
Crescent Public Schools
Guthrie Public Schools
Langston University
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Mark Sharpton, Kevin Leach, Monty Piearcy
Mary Lou Orndorff
ReJeania Zmek
Jackie Gooch
Sherri N Longnecker
Randy Richardson
Districts 19, 21, 22, 41
Districts 31, 33
Robert L. Hudson (9)

 

LOVE
405 W. Main, Ste 203
Marietta  73448
580.276.3059
Marietta Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

James Wade, Don Reed, Clancy Hallum
Dora Jackson
Kim Jackson
Cathy Carlile
Langdon D. Spivey
Joe Russell
District 14
District 49
Craig Ladd (20)

 

MCCLAIN
P.O. Box 629
Purcell  73080
405.527.3117
McClain County OSU Cooperative Extension
Mid-America Technology Center
Pioneer Library System
Purcell Public Schools
Wayne Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Benny McGowen, Loyd Tucker, Charles Shorty Foster
Lois Hawkins
Lynda Baker
Kathy Ladlee
Twana Haley
Don Hewett
Districts 15, 16, 24
Districts 22, 25, 42, 46, 51
Greg Mashburn (21)

 

MCCURTAIN
P.O. Box 1078
Idabel, OK 74745
580.286.2370
Broken Bow Public Library
Broken Bow Public Schools
Battiest Public Schools
Dennison Public School
Haworth Public Schools
Idabel Public Library
Smithville Public Schools
Valliant Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Clint Bray, Aubrey Thompson, Jimmy Westbrook
Karen Bryan Conaway
Vicki Justus Garrett
Stan Lyles
Joann Strawn
Johnny Tadlock
District 5
District 1, 19
Laura Ross Wallis (17)

 

MCINTOSH
P.O. Box 110
Eufaula  74432
918.689.2452
Eastern Okla. District Library System
Eufuala Public Schools
Stidham Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bob James, Billy Shackelford, Ronnie Layman
Dianna Curtis
Carrie Pittman
Jackie Lanham
Carol Lindley
Terry Jones
District 8
Districts 15, 18
Thomas C. Giulioli (25)

 

MAJOR
P.O. Box 379
Fairview  73737
580.227.4520
Major County OSU Cooperative Extension
Northwest Technology Center-Fairview
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

John A Haworth, Kelly D. Wahl, Bruce Elwell
Kathy McClure
Shauna Hoffman
Ralph Wilson
Sandra K Goss
Tom Shaffer
District 27
Districts 58, 59
Hollis Thorp (26) 

 

MARSHALL
Courthouse, Room 101
Madill  73446
580.795.3165
Kingston Public Schools
Madill Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Royce Bartee , David Brown, Delton Tom Adams
Ann Hartin
Wanda Pearce
Debbie Croasdale
Loyce Aundra Eldridge
Robert Wilder
District 6
District 49
Craig Ladd (20)

 

MAYES
1 Court Place

Pryor  74362
918.825.1826

Locust Grove Public Library
Locust Grove Web Page

Mayes County OSU Coop Extension
Pryor Public Schools
Salina Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Alva Martin , Larry Ramsey, Melvin Pritchett
Rita Littlefield
Lori Parsons
Saundra White
Martha Carman
Frank Cantey
Districts 2, 18
Districts 5, 6, 8
Gene Haynes (12)

 

MURRAY
P.O. Box 422
Sulphur  73086
580.622.3777
Oklahoma School for the Deaf
Sulphur Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Billy Frank Lance, Jim Britt, Jimmie Primrose
David Thompson
Jo Freeman
Scott Kirby
Barbara Woods
Darrin Rogers
District 14
District 22
Craig Ladd (20)

 

MUSKOGEE
P.O. Box 1008
Muskogee  74402
918.682.2169
Bacone College
Connors State College
Eastern Okla.District Library System
Ft. Gibson Public Schools
Haskell Public Schools
Hilldale Public Schools
Muskogee Public Library
Warner Public School

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gene Wallace, Ronnie Pevehouse, Dexter Payne
Karen Anderson
Paula Sexton
Dan Ashwood
Glen Scott
Charles Pearson
District 9
Districts 13, 14, 15, 16
Larry D Moore (15)

 

NOBLE
300 Courthouse Dr., #11
Perry  73077
580.336.2141
Billings Public Schools
Morrison Public Schools
Perry Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Mark Sanders, Dean Courtright, James Gregg
Ronita Coldiron
Hillary Vorndran
Mandy Snyder
Rena Clark-Wheatley
Charlie Hanger
District 20
District 35, 38
Mark Gibson (8)

 

NOWATA
229 N. Maple
Nowata  74048
918.273.2480
Nowata Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Charles L. Parker, Dale Duke Epperson, Tim Kilpatrick
Teresa Jackson
Beverly McKee
Carey Pearsall
Bonnie Workman
James H. Hallett
District 29
District 10
Frederick S. Esser (11)

 

OKFUSKEE
P.O. Box 108
Okemah  74859
918.623.0105
Okemah Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Dale Fipps, Max Henry, Bruce Smith
Diane Flanders
Kay Adams
Peggy Williams
Judy Renee Alcorn
Jack Choate
Districts 8, 12

Districts 24, 28
Max Cook (24)

 

OKLAHOMA
320 Robert S. Kerr
Oklahoma City  73102
405.270.0082
Classen School for Advanced Studies

Choctaw-Nicoma Park Public Schools
Choctaw Web Page

Del City Web Page
Edmond Public Schools
Edmond Web Page
John Marshall High School
Jones High School
Luther Public Schools
Metro Tech Vocational School
Metropolitan Library System
Millwood Public Schools
Mount Saint Mary High School
Oklahoma Christian University
Oklahoma City Community College
Oklahoma City Public Schools
Oklahoma City University
Oklahoma County OSU Cooperative Extension
Putnam City Public Schools
Southern Nazarene University
University of Central Oklahoma
Villa Teresa Catholic School
The Village Web Page
Western Heights Public School

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:
Jim Roth, Brent Rinehart, Ray Vaughn
Carolynn Caudill
Patricia Presley
Leonard Sullivan
Forrest Butch Freeman
John Whetsel
Districts 17, 22, 28, 30, 40-48
Districts 31, 39, 41, 81-85, 87-97, 99-101
David Prater (7)
OKMULGEE
P.O. Box 904
Okmulgee  74447

918.756.3836
Beggs Public Schools
Henryetta Public Library
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Ron Ballard, Robert A Hardridge, James A. Connors
Becky Thomas
Linda Beaver
Regina P. Mengers
Lisa Morton-Smart
Eddy Rice
District 8
Districts 16, 24
Thomas C. Giulioli (25)

 

OSAGE
P.O. Box 87
Pawhuska  74056
918.287.3136

Anderson Public Schools
Hominy Public Schools
Shidler Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Clarence L. Brantley, Scott Hilton, Jim Clark
Denny Hutson
Angie Altaffer Bruce
Gail Hedgcoth
Joyce Hathcoat
Ty Koch
Districts 10, 11
Districts 10, 35, 36, 37, 38, 73
Larry D. Stuart (10)

 

OTTAWA
102 E. Central Ave., Ste. 203
Miami   74354
918.542.9408
Miami Public Library
Miami Public Schools
Northeastern Oklahoma A&M College
Picher-Cardin Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

John F. Clarke, Kenneth Palmer, Russell Earls
Reba G. Sill
Cathy Williams
Linda S. Kelly
Brenda Conner
Terry Durborow

District 1
District 7
Eddie Wyant (13)

 

PAWNEE
500 Harrison Ste., Rm. 202
Pawnee  74058
918.762.2732
Pawnee County OSU Cooperative Extension
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gary Pogue, Joe Allenbaugh, Dwight Woodrell Sr
Marcelee Welch
Janet Dallas
Marilyn B Swift
Anita Jo Harris
Roger Price

District 10
District 35
Larry D. Stuart (10)

 

PAYNE
315 W 6th St Ste 202
Stillwater  74076
405.747.8310
Glencoe Public Schools
Harmony Elementary
Oak Grove Elementary
Oklahoma State University
Perkins-Tryon Public Schools
Stillwater Public Library
Stillwater Public Schools
Yale Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bill Deering, Gloria Hesser, Jim Arthur
Sherri Schieffer
Lisa Lambert
Jacquie Rose
Bonita Stadler
Carl C. Hiner
Districts 10, 21
Districts 33, 34, 35
Robert L. Hudson (9)

 

PITTSBURG
P.O. Box 3304
McAlester  74502
918.423.6865
Crowder Public Schools
Eastern Oklahoma State College
Haileyville Public Schools
Hartshorne Public Library
McAlester Public Library
McAlester Public Schools
Pittsburg County OSU Coop Extension
Pittsburg Public Schools
Savanna Public Schools
Tannehill School

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gene Rogers, Kevin Smith, Randy Crone
Debbie Lenox Burch
Cindy Eller
Jim Kelley
Cerita Morley
Jerome Snookie Amaranto
District 7
Districts 17, 18
Jim Bob Miller (18)

 

PONTOTOC
P.O. Box 1425
Ada  74820
405.332.1425
Ada Public Library
East Central University
Latta Public Schools
OSU Cooperative Extension-SE Distr.
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gary Starns, Carl Wages, Winford Wood
Pam Walker
Ernestine Eubank

Shari Todd
Glenda K Gonderman
Pete Peterson
District 13
Districts 20, 22, 25
William N. Peterson (22)

 

POTTAWATOMIE
P.O. Box 576
Shawnee  74802
405.273.4305

Asher Public Schools
Bethel Public Schools

McLoud Public Schools
Oklahoma Baptist University
Pioneer Library System
Shawnee Public Schools
St. Gregory's University

Tecumseh Web Page
Wanette Public Schools


County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bob Guinn, Jerry Richards, Buck Day
Nancy Bryce
Reta Head
Troyce King
Michelle Pecore
Kurt C. Shirey
Districts 17, 28
Districts 25, 26, 27, 28
Richard L. Smothermon (23)

 

PUSHMATAHA
302 SW B
Antlers  74523
580.298.2512
Antlers Public Schools
Clayton Public Schools
Moyers Public Schools
Rattan Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Jack Matthews , Joe Hill, Jimmy Long
Jane Dunlap
Kathy D. Milam
Frances Joslin
Jenny Beth Caraway
Jim Duncan
District 5
District 19
Laura Ross Wallis (17)

 

ROGER MILLS
P.O. Box 708
Cheyenne  73628
580.497.3395
Cheyenne Public Schools
Hammon Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Brian Hay, Jerry Dean, Ray Hughes
Jimmy Beavin
Geneece Cook
Teresa Morris
Bab Coker
Joe Hay
District 38
District 60
Dennis A. Smith (2)

 

ROGERS
P.O. Box 1210
Claremore  74018
918.341.2518
Claremore Public Schools
Inola Public Schools
Oologah-Talala Public Schools
Rogers State University
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Dan DeLozier , Mike Helm, Kirt Thacker
Peggy Armstrong
Candi Jenean Czapansky
Melissa Anderson
Cathy Pinkerton Baker
Jerry W. Prather
Districts 2, 34
Districts 6, 8, 9, 12, 74, 77
Gene Haynes (12)

 

SEMINOLE
P.O. Box 1180
Wewoka  74884
405.257.2786
Bowlegs Public Schools
Konawa Public Schools
New Lima Public Schools
Seminole Public Schools
Seminole State College
Wewoka Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Ted Eberle, Jvon James, John Kirby
Tim Anderson
Sharon Post
Billy J Parks
Jim Hardin
Joe Craig
District 28
District 28
William N. Peterson (22)

 

SEQUOYAH
120 E. Chickasaw
Sallisaw  74955
918.775.2614
Central High School
Eastern Okla. District Library System
Gans Public School
Gore Public Schools
Muldrow Public Schools
Roland Public Schools
Vian Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Bruce Tabor, Steve Carter, Mike Huff
Donna Jamison
Maudeen Vann
Donna Graham
Tricia Yates
Johnny Philpot
Districts 3, 4, 7
Districts 2, 15
Jerry S Moore (27)

 

STEPHENS
101 S. 11th, Rm 203
Duncan  735330
580.255.4193

Red River Technology Center

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:
Darrell Sparks, Frank Kelly, Dee Bowen
Jo Johnson
Connie Elam
Cathy Hokit
Janice Graham
Jimmie Bruner
Districts 24, 31
Districts 50, 51
Bret Burns (6)

TEXAS
P.O. Box 197
Guymon  73952
580.338.3233

Goodwell Web Page
Guymon Public Library
Hardesty Public Schools
Hooker Public School
Oklahoma Panhandle State University
Texhoma Public Schools
Yarbrough Public Schools

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Ted P Keeling, Gary D. Winters, Jack Strain
Marcia Hollingshead
Karen Parish
Thyra Grounds
Rita Wise
Arnold Peoples
District 27
District 61
Mike Boring (1)

 

TILLMAN
P.O. Box 992
Frederick  73542
580.335.3421
Frederick Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Jimmie C Smith, Joe Don Dickey, Kent Smith
Jerri Boyd
Daralene Kidwell
Linda Coleman
Kim Lamb
Bobby Whittington
District 26
District 63
John M. Wampler (3)

 

TULSA
500 S. Denver
Tulsa  74103
918.596.5771
Allen Bowden Public School
Anderson Public School (Sand Springs) 
Berryhill Public School
Bristow Public School
Broken Arrow Public Schools
Broken Arrow Web Page
Collinsville Public Schools

Glenpool Public Schools
Jenks Web Page
Oral Roberts University
Owasso Public Schools
Sand Springs Web Page
Sperry Public Schools
Tulsa City-County Library
Tulsa Community College
Tulsa Public Schools
Union Public Schools
University of Tulsa

 

County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:
John Smaligo., Randi Miller, Fred Perry
Earlene Wilson
Sally Howe Smith
Ken Yazel
Dennis Semler
Stanley Glanz
Districts 8, 10, 11, 18, 25, 33, 34, 35, 36, 37, 39
Districts 11, 23, 29, 30, 36, 66-80, 98
Tim Harris (14)
WAGONER
P.O. Box 156
Wagoner  74477
918.485.2216

Coweta Web Page
Wagoner Public Library
Wagoner Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Tom Vincent, Jerry Hefner, Jim Hargrove
Carolyn M Kusler
Sue Wells
Judie Thompson
Gloria Marshall
Johnny Cannon
Districts 9, 18, 36
Districts 8, 12, 13, 16, 98
Jerry S Moore (27)

 

WASHINGTON
420 S. Johnstone
Bartlesville  74003
918.337.2820
Bartlesville Public Library
Bartlesville Public Schools
Dewey Public Schools
Oklahoma Wesleyan University
Osage Hills Public Schools
Tri County Technology Center
Washington County OSU Cooperative Extension
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Gary A. Deckard, Linda D. Herndon, Mike Dunlap
Marjorie Parrish
Martha Mersch
Todd Mathes
Stan Stevens
Patrick Ballard
District 29
Districts 10, 11
Frederick S. Esser (11)

 

WASHITA
P.O. Box 380
Cordell  73632
580.832.3548
Cordell Public Schools
Washita County OSU Coop Ext
Washita Heights Public Schools
Western Tech Center
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

James Woodrow Gee, Gene Etris, Raydell Schneberger
Marita McKee
Tena Arganbright
Janie Bellah
Bryon Gore
Ron Mazurek
District 26
District 55
Dennis A. Smith (2)

 

WOODS
P.O. Box 386
Alva  73717
580.327.0942
Northwestern Oklahoma State University
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Clint Strawn, Jimmie Woodard, Mike Goucher
Pam Inman
Della Dunnigan
Monica Schmidt
David Manning
Rudy J. Briggs
District 27
District 58
Hollis Thorp (26)

 

WOODWARD
1600 Main
Woodward  73801
580.256.8097
Highplains Institute of Technology
Woodward Public Schools
County Commissioners:
County Clerk:
Court Clerk:
County Assessor:
County Treasurer:
County Sheriff:
State Senator:
State Representative:
District Attorney:

Ralph L. Triplett, Jr., Ted Craighead, Vernie R. Matt
Ron Hohweiler
Jenny Hopkins
Debbie L. Gentry
Wilma Blaylock
Leslie Morton
District 27
Districts 58, 59, 61
Hollis Thorp (26)

If any of the information located on this page is incorrect or needs additional information, please contact OK.gov at marketing@www.ok.gov.